Kategorie:

Najlepsze platformy dla fotografa do tworzenia i promowania portfolio.

Kreatywnym profesjonalistom, takim jak fotografowie, trudno jest obejść się bez witryny z portfolio. Dzięki, której mogą między innymi zarabiać na swoich zdjęciach. Jednak wielu osobom wydaje się, że stworzenie własnej strony www jest zbyt skomplikowane, kosztowne i zazwyczaj zajmuje dużo czasu. Kolejnym czynnikiem ograniczającym jest brak niezbędnych umiejętności, które są niezbędne do budowy takiej witryny.

Najprostszym rozwiązaniem tego rodzaju problemów jest wykorzystanie specjalnych platform, kreatorów stron internetowych, które znacznie upraszczają zadanie. Dzięki nowoczesnym kreatorom stron, tworzenie witryny z portfolio zajmuje kilka godzin i jest znacznie tańsze niż projekt wykonany u web designera, w wielu przypadkach także możemy skorzystać z czasowej, darmowej opcji.

Najważniejsze jednak jest to, że możesz obejść się bez wiedzy z zakresu projektowania stron internetowych, znajomości HTML i programowania.

Poniżej znajduje się wybór najlepszych kreatorów stron internetowych, które pomogą Ci stworzyć portfolio online dla fotografów. Oczywiście nie są to wszystkie nowoczesne kreatory stron internetowych na rynku. Jednak dla fotografów te aplikacje wydają się najlepszymi rozwiązaniami dostępnymi online.

PhotoShelter.

PhotoShelter to jedna z najchętniej platform portfolio przez fotografów na całym świecie. Jej możliwości pozwalają stworzyć własną stronę ze zdjęciami lub portfolio, szybko i wygodnie zmieniać czcionki, pracować z układami i obrazami. Nie musisz kodować, po prostu użyj dostarczonych narzędzi, aby opublikować swoją pracę online, a nawet sprzedać ją bezpośrednio ze swojej witryny. Ponadto zapewnia integrację z sieciami społecznościowymi oraz posiada funkcjonalności pozwalające na optymalizację SEO.

Zenfolio.

Platforma Zenfolio zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do szybkiego stworzenia imponującego portfolio online. Twórcy zadbali także o każdego, kto zamierza skomercjalizować swój talent i sprzedawać zdjęcia w sieci.

Zenfolio ma wszystkie niezbędne funkcje i bardzo prosty edytor obsługiwany na zasadzie “przeciągnij i upuść”. Jeżeli chcemy przetestować platformę, możemy skorzystać z próbnego konta. Pełna opłata za użytkowanie wynosi około 8 USD miesięcznie, za podstawowy plan taryfowy.

Pixpa.

Pixpa to platforma do tworzenia spektakularnych witryn portfolio zorientowanych na e-commerce. Tutaj możesz wybrać odpowiedni szablon spośród setek dostępnych opcji, dostosować tło, kolor, czcionkę, menu. Możliwe jest również użycie własnej domeny.

Pixpa posiada zintegrowaną platformę do sprzedaży zdjęć. Możesz wypróbować tę oraz inne funkcje serwisu podczas dwutygodniowego okresu próbnego.

Foliolink.

Foliolink to kolejne popularne narzędzie dla artystów i fotografów, którzy prezentują i sprzedają swoje prace online. Podobnie jak PhotoShelter, Foliolink umożliwia tworzenie profesjonalnego portfolio bez znajomości HTML i CSS.

Warto wspomnieć, że serwis oferuje narzędzia SEO, mechanizmy do marketingu i analityki oraz funkcje e-commerce. Twórcy Foliolink udostępnili nawet mobilną wersję strony. Ponadto nie trzeba spieszyć się z wyborem planu taryfowego – nowi użytkownicy mają tydzień bezpłatnego użytkowania, aby zdecydować, czy ta platforma jest dla nich odpowiednia.

Orosso.

Jeśli Twoim zadaniem jest uzyskanie profesjonalnego portfolio online w zaledwie kilka minut, skorzystaj z Orosso. Dalsze utrzymanie stworzonej strony również będzie proste. MOżemy tu skorzystać z wielu świetnie wyglądających, gotowych szablonów, które później możemy dostosować do swoich potrzeb

Orosso umożliwia nam ekspresowe tworzenie prostej witryny z portfolio dla artysty, projektanta lub architekta. Możesz bezpłatnie ocenić możliwości platformy podczas dwutygodniowego okresu próbnego.

500px.

500px to popularne miejsce, dzięki któremu możesz łatwo wyeksponować swoje prace w sieci. 

Po zarejestrowaniu na 500px użytkownik ma dostęp do szerokiej funkcjonalności. Możesz przesłać dowolną liczbę zdjęć i wystawić swoją pracę na sprzedaż w sklepie. Możliwe będzie także śledzenie zachowań odwiedzających witrynę. Platforma zapewnia również niestandardową nazwę domeny.